Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011: Język polski. ODPOWIEDZI, arkusze, pytania

Utworzony przez mortal combat, 4 maja 2011 r. o 07:45 Powrót do artykułu
Joł napisał:
"ZAD. 9 Które z podanych niżej zdań wyraża poglądy autorki?" Treść polecenie zadania 9. Jeśli w poleceniu byłoby napisane "Które z podanych niżej zdań wyraża" to można by mówić o wiecej niż 1 odpowiedź. A nikt nie napisał na 1 stronie że trzeba patrzeć na ilość punktów za zadanie i od tego uzależniać ilość odpowiedzi.
POGLADY a nie poglad;) no u mnie wiekszosc ludzi napislo dwie odpowiedzi^^ zawsze trzeba patrzec na wszystko. to nie jest zadanie zamkniete.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym roku matura była bardzo trudna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Agata napisał:
Nie dziwię się, że tegoroczna matura wydawała Ci się dziwna, skoro niezbyt radzisz sobie z poprawnym pisaniem na komputerze. Polecam naukę dokładnego czytania, temat pierwszy nie odnosił się do śmierci. I był o wiele prostszy od drugiego. No ale najpierw trzeba wiedzieć coś o Mrożku, Mickiewiczu i dramacie awangardowym, o co Ciebie nie posądzam. Wnioski następujące ( w mojej ocenie): Mrożek intertekstualnie przywołuje tradycję romantyczną i twórczość Adama Mickiewicza w celu próby polemiki, wyśmiania. By to osiągnąć stosuje groteskę, dramat awangardowy. To wniosek oczywiście pokrótce, i nie wiem, czy taki będzie w oficjalnym kluczu, ale po roku siedzenia nad arkuszami myślę, że taki powinien być.
ogarnij jana^^ nie Twoja rola mnie oceniac;p napisalam tylko odpowiedz do tamtej osoby nie do Ciebie ze pierwszy temat mi sie nie spodobal drugi byl przyjemniejszy tyle. i umiem czytac o pisac na komputerze:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wg. mnie matura byla trudna i jednoczesnie niezbyt zrozumiala, szczegolnie druga czesc. Temat pracy byl co najmniej dziwny ;P Z j. polskim zawsze mialem problemy licze na te 30 %.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuza napisał:
no gorzej chyba byc nie moglo!!!!! tak trudnej matury wedlug mnie nie bylo. trzeba bylo posiadac duza wiedze teoretyczna czego ja niestety nie mam. wypracowanie bylo straszne zbyt dlugie polecenie nie wiedzialam na czym mam sie skupic!!!
wg mnie czytanie ze zrozumieniem bylo kiepskie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bilgoraj napisał:
Wg. mnie matura byla trudna i jednoczesnie niezbyt zrozumiala, szczegolnie druga czesc. Temat pracy byl co najmniej dziwny ;P Z j. polskim zawsze mialem problemy licze na te 30 %.
uwazaj bo zaraz ktos powie ze nie umiesz czytac albo pisac;p (jak wyzej;)) wlasnie, niezrozumiala...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja siedzialam nad 2 tematem dlugo.. ale nie moglam zrozumiec pierwszego wiersza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ja siedzialam nad 2 tematem dlugo.. ale nie moglam zrozumiec pierwszego wiersza.
i jak to w koncu ogarniete zostalo przez Ciebie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta matura była mega cieżka. Chyba najcięższa spośród tych, co były. Jak wzięłam się za czytanie ze zrozumieniem to ogólnie był szok.. o.O same zabiegi językowe.. ;/ a eszcze pisanie własnego tekstu to już masakra.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
napisalam 1 temat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I część była straszna, ale II była bardzo fajna . Natomiast rozszerzenie było... Dziwne, nie umiem inaczej go określić. Jednak jeśli chodzi o odpowiedzi do części podstawowej: co z drugą odpowiedzią w pytaniu siódmym, które dotyczy funkcji piątego akapitu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jest ktoś naprawdę kompetentny, kto jest pewny ile odpowiedzi jest w zadaniu 9. Wiekszość portali podaje, że jedna ja bym sie upierał, że dwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie, tez mam watpliwosci co do zadania nr 9., poniewaz w zadaniu jest wyraznie napisane "które ze zdań" tak jakby mialo byc tylko 1... tragedia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Które ze zdań" nie sugeruje l. pojedynczej, odpowiedzi poprawne były dwie. Jakbyście sformułowali pytanie, wiedząc,że dwie odpowiedzi są poprawne? Tak samo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
10 pkt z części pierwszej to nie jest aż tak źle ; ) jestem dobrej myśli ponieważ wypracowanie pisałem z granicy i także nie poszło mi najgorzej ; D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maja napisał:
"Które ze zdań" nie sugeruje l. pojedynczej, odpowiedzi poprawne były dwie. Jakbyście sformułowali pytanie, wiedząc,że dwie odpowiedzi są poprawne? Tak samo.
Zgadzam się z Tobą, jednak na więszości portali w odpowiedziach jest tylko jedna odpowiedź. A końcu powinny to robić osoby kompetentne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maju, "Które ze zdań" nie sugeruje l.p., ale "WYRAŻA" zamiast "WYRAŻAJĄ" dobitnie wskazuje, że MUSI to być liczba pojedyncza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adasko napisał:
Maju, "Które ze zdań" nie sugeruje l.p., ale "WYRAŻA" zamiast "WYRAŻAJĄ" dobitnie wskazuje, że MUSI to być liczba pojedyncza.
ale dalej jest POGLADY a nie POGLAD. dziewne zadanie^^
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jednym zdaniem można wyrazić kilka poglądów więc nie jest to żaden argument...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem osoba o scislym umysle. ale powiem tak. matura z polskiego byla poku***ona jak lato z radiem. mysle ze matematyka podstawowa i rozszerzona lepiej i mi pojda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...